15 Kasım 2018

PayPal Working Capital, Küçük Çaplı Şirketlere Kredi Vermeye Hazırlanıyor

paypay kredi
Dünyanın en popüler ödeme sistemlerinden biri olan PayPal şimdi de çok farklı bir projeyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. PayPal, Working Capital adlı sistemiyle küçük çaplı şirketlere kredi vermeyi planlıyor.

Bankalardan kredi alamayan ya da bankaların şartlarını kabul edemeyen küçük ölçekli firmalar, kredi alamadıkları için işlerini büyütemiyor. Bu nedenle PayPal da buradaki boşluğu doldurmak için 2013 sonuna kadar küçük şirketlere kredi vermeyi planlıyor.

PayPal, Working Capital için WebBank ile anlaşmalı çalışacağını da duyurdu. Şirket, küçük ölçekli firmalar için birkaç farklı kredi seçeneği hazırlamış durumda ve firmalar bu seçeneklerden kendilerine uygun olanı seçebilecekler. Bunun yanı sıra PayPal’ın kredi sisteminde tek ve sabit bir komisyon bedeli olacak; ekstra bir faiz oranı veya ücret markalardan alınmayacak.

Site üzerinde PayPal ile yapılan alışverişlerden belli bir komisyon bedeli veren şirketler, kredi ödemelerini bu şekilde yapabilecekler ve böylelikle aylık minimum bir bedel ödeme zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

PayPal kredi verirken, şirketlerin PayPal ile aldıkları ödeme geçmişlerine bakarak bu firmaları seçecek. Burada önemli olan şirketlerin PayPal ile yaptıkları işlemler olmuş oluyor. Yani PayPal ile transaction yapan şirketler, kredi alma konusunda daha avantajlı duruma geçiyor anlamına geliyor.

Bu kredi sisteminin tatil sezonu öncesinde yapılması da PayPal bakımından stratejik bir taktik olarak düşünülebilir. Yaklaşan tatil sezonunda ve sonrasındaki Kara Cuma alışverişlerinde online tarafta yapılacak işlemlerin oldukça yüksek olması bekleniyor ve bu durumda PayPal şirketlere kredi vererek, PayPal üzerinden daha fazla transaction yapılmasını sağlamaya çalışacaktır. Bu da şirketin kazancını daha da artırarak önemli bir stratejik çalışma olarak değerlendirilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Merhaba
    bizde sitemizde paypal kullanmayı düşünüyoruz.
    4 yıl önce 1 şubatta paypal Türkiye piyasasına girmişti.
    Umarım başarılı olur.

Fikrini söyle

*