19 Kasım 2018

PayPal’dan Yüz Tanıma Teknolojisi ile Ödeme Deneyimi

paypal-yuz-tanima-teknolojisi-giris
PayPal‘ın yeni teknolojisi ile beraber yüz tanıma teknolojisi kullanılarak tüketicilerin ödemelerini tamamlamaları sağlanacak. Şu an için Londra’nın batısındaki Richmond bölgesinde pilot program olarak denenen uygulama, PayPal’ın yakın gelecekte ödeme tarafında, özellikle günlük alışverişlerde daha da yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

Şu anda iOS, Android ve Windows işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen sistemde kullanıcı uygulama aracılığı ile alışveriş yapılan mekana bir nevi check-in yapıyor. Bu hareketin ardından yine bu uygulamaya entegre olan kasa tarafında kullanıcının profili beliriyor ve kullanıcının fotoğrafını ekranında gören kasiyer ödemeyi tamamlıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Finlandiyalı Uniqul’ın yüz tanıma teknolojisi ile ödemeye izin verdiğinin (PayPal’ınkinden daha farklı ve uygulamadan bağımsız bir teknoloji) haberini vermiştik. PayTango’nun da parmak izi ile ödeme üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatalım.

Bütün bunlar çok daha eğlenceli ve özellikle de deneyimi ve fonksiyonelliği ön plana alan bir geleceğe işaret ediyor diye düşünüyorum. Özetle ödeme sistemlerinde teknolojinin gelişimi yeni ufukları da beraberinde getiriyor ve alışverişin trendleri de bu paralelde değişiyor.

Aşağıdaki iki videoda yukarıda bahsedilen yeni PayPal uygulamasının iki farklı kullanım alanına dair videolara göz atabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*