19 Haziran 2018

PayPal’den Square’e Rakip

ABD’de kredi kartı ile ödeme alan her 8 işyerinden birinin kendilerini kullandığını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken akıllı telefonlarla kredi kartı ödemesi çekme sistemi Square‘e yeni bir rakip geliyor.

Oldukça farklı yapısı olan ve kare şeklindeki küçük aletin akıllı telefonlara eklenmesiyle cep telefonları ile kredi kartı çekimlerine olanak tanıyan Square, işyerlerinin kendileri üzerinden yılda 4 milyar dolarlık ödeme yaptıklarını da açıklamıştı.

2009 yılında Twitter kurucularından olan Jack Dorsey’nin de aralarında bulunduğu bir grup girişimci tarafından kurulup bu güne kadar sonuncusu Virgin Group CEO’su Richard Branson’dan olmak üzere pek çok yatırım alan Square’e, GigaOm’da çıkan bir habere göre PayPal rakip oluyor.

Offline ödeme dünyasında yer almak istediğini belirtip, mobil cüzdanını da piyasaya çıkararak mobil ödemelere verdiği önemi ortaya koyan PayPal, konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmazken, firmanın yeni oluşumunu 15 Martta, yani bu Perşembe duyuracağı belirtiliyor.

Oldukça geniş kullanıcı kitlesi ve Home Depot ve Subway gibi zincir mağazalarla kurduğu mobil ödeme işbirlikleri ile mobil ödeme konusunda ciddi ve iddialı olan PayPal’in Squarele rekabette nasıl yol alacağını önümüzdeki günler gösterecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Paypal bu alanda square ‘e rakip olması resmen bu alandaki tek oyuncu olan oyunun kurallarının değişeceği ve bu piyasanın oturacağı anlamınıda taşıyor aynı zamanda.

Fikrini söyle

*