16 Kasım 2018

PayPalle TV Reklamlarından Alışveriş Devri Başlıyor

Ebay, görünüşe göre TV izlenimi ve alışverişi birleştirmek adına farklı yöntemlerle tüketicilerin karşısına çıkacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında yeni bir iPad uygulaması çıkararak tüketicilere izledikleri programlarda yer alan ya da programlardaki ürünlere benzeyen ürünleri uygulama ile satın alma olanağı sunan Ebay‘in ardından, firmanın ödeme kolu ve son zamanlarda çok kanallı ödeme seçenekleri ile sık sık karşımıza çıkan PayPal de TV ile alışverişi birleştirme adına ilk adımını attı.

ABD’nin en büyük TV yayıncılarından olan Comcast ile bir anlaşma yaptıklarını açıklayan PayPal, Comcast izleyicilerine reklamlarda gördükleri ürünleri kumandaları ile ya da mobil cihazları ile PayPal ile ödeyerek satın alma olanağı sunmaya başlayacak.

Tüketicilerin TV izlerken de internete bağlı kaldıkları, bunun yanı sıra TV şovlarında gördükleri ürünleri satın almak istediklerinin ortaya çıktığını açıklayan PayPal Başkan Yardımcısı Scott Dunlap, TV’nin alışveriş için yepyeni bir kanal olacağını da ekledi.

Kullanıcıların TV programlarında gördükleri içeriklerle alakalı satın alım ya da bağış yapabileceklerini belirten Dunlap, Comcast’in programları kaydedip daha sonra izleme hizmeti TiVo ile çalışmalar yaptıklarını, yayına başladıklarında TiVo kullanıcılarının kaydettikleri programlarda yer alan reklamlar üzerinden PayPal ile satın al butonuna tıklayarak ürünleri satın alıp, ardından izledikleri programa kaldıkları yerden devam edebileceklerini paylaştı.

Dunlop, izlenilen programlar esnasında kullanıcıların PayPal dijital cüzdanlarına kuponların da yükleneceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*