19 Aralık 2018

PaytoGo’nun Çoğunluk Hissesi, Money Online’a Satıldı

mol paytogoTürkiye’nin önde gelen online mobil ödeme hizmet tedarikçilerinden PaytoGo, Asya’nın önemli online ödeme tedarikçilerinden Money Online (MOL AccesPortal Sdn. Bhd.) ile yatırım anlaşması imzaladı. Bu anlaşma gereğince, PaytoGo‘nun çoğunluk hisseleri artık Money Online‘da olacak.

2011 yılında faaliyete geçen PaytoGo, tıpkı Money Online gibi daha çok online oyun severler tarafından tercih edilen bir ödeme sistemi. Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland, Hindistan, Amerika, Brezilya,  Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinde hizmet veren Mol Online, bu yatırımla Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerine girme yolunda hızlı bir adım daha attı. Ayda 5 milyondan fazla ödeme işlemi, 80 ülkedeki 680.000 fiziksel ve online ödeme kanalları ile Asya pazarının lider oyuncularından Mol Online’ın bu satın alımı, PaytoGo’nun yeni teknoloji kullanımı ve hizmet kapasitesini arttırmasını sağlamayı da amaçlıyor.

MOL Global’in Group CEO’su Ganesh Kumar Bangah, Türkiye’nin 61 milyon mobil telefon kullanıcısı ve yüzde 85 mobil telefon sahiplik oranıyla mobil ödeme için çok cazip bir pazar olduğunu belirtirken, Afrika ve Orta Doğu bölgesine giriş yapabilmek için yetkili, önemli bir kapı olduğunu söyledi.

Yatırım hakkında konuşan PaytoGo Genel Müdürü Onur Ergüney, anlaşmanın şirketlerine teknoloji üretiminde önemli bir katma değer sağlayacağını açıklarken, şirket hizmetlerini global ölçeğe taşıyarak mevcut ürün ve hizmet yelpazelerini arttıracaklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*