12 Kasım 2018

Pazarlama Otomasyonu Şirketlerin Yeni Gözdesi

2014 yılının ikinci yarısında şirketler, pazarlama bütçelerinin daha fazla bir kısmını pazarlama teknolojilerine ayıracaklar. Yayınlanan raporlara göre şirketlerin %82’si bu alandaki harcamalarını arttırma yolları ararken, %72’si zaten bir pazarlama otomasyon platformuna sahip olduklarını belirtiyorlar.

Yine de, online pazarlamacılar daha fazla kontrol talep ediyorlar. Görüşülen şirketlerin dörtte üçü, daha fazla teknolojinin pazarlama optimizasyonunu yükselteceğini düşünüyor.

Kullanıcılarının yalnızca %5’inin isteyerek e-posta adreslerini web sitelerine verdikleri bir durumda pazarlamacılar mecburen başka pazarlama kanalları bulmak veya hedef kitlelerinin çok küçük bir kısmına hitap etmek zorunda kalmak arasına bir seçim yapmak zorundalar. Çok kanallı pazarlama stratejileri, kullanıcılara posta kutuları haricinde de erişim imkanları sunuyor ve gerçekten pazarlama harcamalarının doğru düzgün bir geri dönüş elde etmesini sağlıyor.

B2B pazarlamacılarının %54’ü, şirketlerinin cirosunun %40’ını sağladıklarını iddia ediyorlar. Aynı pazarlamacıların üçte biri, bütçelerin yalnızca %25’inin yeni metodlar bulmak için kullanıldığını belirtiyorlar.

Pazarlamacıların %79’u, e-posta kampanyalarının etkisinin %20 kadar olduğunu belirtiyor. E-posta, reklam gösterimi, SEO ve sosyal kampanyaların ise pek de entegre çalışmadığını düşünenlerin oranı ise %70.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*