17 Kasım 2018

B2B ve B2C Pazarlamacıları İçin 2014’ün Dijital Trendleri [İnfografik]

pazarlamacı trendleri 2014
2014 yılında sektörün ve dijital alışkanlıkların değişmesiyle beraber markaların ve pazarlamacıların bu mecralara olan bakış açıları da değişiyor. Son tüketiciye ulaşmak için her geçen gün dijital mecralarda farklı alanlar öne çıkıyor ve bunlara ayak uyduran şirketler daha olumlu geri dönüşler alabiliyorlar.

Adobe ve Econsultancy’nin 2500 pazarlamacıyla yaptığı araştırma sonrasında hazırladığı infografikte B2B ve B2C pazarlamacıları için 2014’ün dijital trendlerini ortaya koyuyor. İnfografiğe göre 2014 yılında yüzde 20 ile müşteri deneyimi en çok öne çıkan fırsatlardan biri. Müşteri deneyimini yüzde 18 ile mobil takip ederken, içerik pazarlaması ise yüzde 15 ile üçüncü sırada geliyor.

B2B pazarlamacılar içinse yüzde 24 ile içerik pazarlama ilk sırada gelirken, müşteri deneyimi yüzde 15 ile ikinci sırada, çok kanallı kampanya yönetimi yüzde 11 ile üçüncü sırada geliyor.

B2C pazarlamacıları ele alındığında ise mobil’in yüzde 22 ile ilk sırada geldiği görülüyor. Mobili yüzde 21 ile müşteri deneyimi, yüzde 11 ile içerik pazarlama takip ediyor. B2C için kişiselleştirme de yüzde 11 ile ilk üçte yer alan trendler arasında görülüyor.

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

pazarlamacı trendleri 2014Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*