13 Kasım 2018

Evcil Hayvanlara Özel Private Shopping Sitesi: Petipanya.com

Ülkemizde e-ticaret denilince çoğu kullanıcının aklına fırsat ve private shopping siteleri geliyor.

Ürün ve hizmetlerin kısa süreli fırsatlarla ve sayılı miktarda satışa sunulduğu bu siteler, uygun fiyatları ile e-ticaret sektöründe başarıya ulaşıyorlar.

Her ne kadar son zamanlarda hemen hemen aynı alanlarda hizmet veren birçok sayıda fırsat ve private shopping sitesi ortaya çıksa da, yayın hayatına yeni başlayan Petipanya, hedef kitlesi ve ürün türleri ile kendisini farklı konumlandırabileceğe benziyor.

Sadece evcil hayvan ürünlerini 3-4 günlük fırsatlarla tüketicilerle buluşturan Petipanya, “dostlarınıza özel alışveriş” sloganıyla şimdilik kedi, köpek, akvaryum ve kuş ürünleri alanlarında hizmet sunuyor. Üyelik sistemi ile kullanıcılarına yeni başlayacak fırsatların bilgilendirmesini de yapan site; mama, yem, mama kabı, oyuncak, kıyafet, taşıma çantası gibi farklı ürün çeşitlerini bünyesinde bulunduruyor.

Petipanya kurucusu Emre Çınar, ülkemizde evcil hayvan ürünleri pazarının 250 milyon dolar civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirtirken, pazarın her yıl ortalama %5’lik bir oranda büyüdüğünü gözlemlediklerini açıklıyor.

Çınar, indirimli fırsatlar ile diğer online pet ürünleri satış sitelerinden ayrıştıklarını da ekleyerek, kısa bir süre içerisinde evcil hayvanlara özel kuaför hizmetlerinden, çeşitli veteriner hizmetlerine ve evcil hayvan otellerine kadar geniş bir yelpazede hizmet kampanyalarını devreye sokmayı planladıklarını paylaşıyor.

Petipanya, aynı zamanda evcil hayvan sahiplerine petleri ve bakımlarıyla ilgili önemli bilgiler ve çeşitli ipuçlarının bulunacağı bir blog ayağını da yayına hazırlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*