19 Aralık 2018

3. Çeyrekte 8.1 Milyar Dolarlık Dijital Medya ve E-Ticaret Firma Satın Alımı Gerçekleşti

Petsky Prunier LLC tarafından yapılan 2011 3. çeyrek şirket satın alımı ve birleşme araştırmasına göre, ABD’de 3. çeyrekte 8.1 milyar dolarlık dijital medya ve online ticaret firması satın alımı ya da şirket birleşmesi yaşandı.

Yatırım bankacılığı firması Petsky Prunier, 3. çeyrekte 306 adet dijital medya ve online ticaret firması satın alım ve birleşmesinin gerçekleştiğini belirtirken, sosyal medya ve uygulama firmalarının en çok satın alınan ya da birleşen firmalar olduğunu iletti.

Dijital medya ve online ticaret üzerinde gerçekleşen 306 anlaşmanın 78’inin sosyal medya ve uygulama firmaları üzerinde gerçekleştiği de belirtilirken, bu anlaşmaların 8.1 milyar doların 1.5 milyar dolarını kapsadığı belirtildi.

Geçen sene bu tarz anlaşmaların 290 milyon dolarlık tutarda olduğu da araştırma yetkilileri tarafından paylaşıldı.

E-ticaret firmalarının 65 işlem ve 3.6 milyar dolarlık anlaşma ile en çok satın alınan firmalardan olduğu belirtilirken, 2010’un 3. çeyreğinde bu oranın 54 anlaşma ve 313 milyon dolar olduğu iletildi.

Petsky Prunier, 3. çeyreğin en yüksek tutarlı anlaşmasının ise Silver Lake Partners ve Digital Sky Technology‘nin Alibaba Group‘un 1.6 milyar dolarlık hissesini satın alması olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*