19 Aralık 2018

P&G Dijital Pazarlama ile Pazarlama Masraflarını 1 Milyar Dolar Azaltacak

Procter & Gamble (P&G) pazarlama çalışmalarında online pazarlamaya ağırlık vererek 1 milyar dolarlık harcama kesintisi gerçekleştirmeyi planlıyor.

2012’de daha etkin pazarlama çalışmaları yapmayı planladıklarını belirten P&G yetkilileri, bu anlayışla geleneksel pazarlamadan onlinea kaymayı planladıklarını, bu değişiklikle pazarlama bütçesinden 1 milyar dolarlık harcama azaltımı yapabileceklerini belirtiyorlar.

Gelecek 5 sene içerisinde 10 milyar dolar kesinti planlamaları çerçevesinde, 1 milyar dolarlık pazarlama kesintisine gideceğini açıklayan firma, kesintinin pazarlama çalışmalarının azaltılması değil, daha etkin ve başarılı online pazarlama çalışmalarına ağırlık verilmesi olarak yorumlanması gerektiğini belirtiyor.

P&G’nin 10 milyar dolarlık kesintisinin kapsamına gelecek 12 ay içerisinde dünya genelinde aralarında pazarlama çalışanlarının da bulunduğu 5700 kişinin işten çıkarılmasının da girdiği firma tarafından paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*