16 Aralık 2018

Avrupa Online Seyahati 2013’te Toplamın %41’i Olacak

Avrupa’da PhoCusWright tarafından yayınlanan bir araştırma, online seyahatin gelişimini gözler önüne seriyor.

Avrupa’daki online seyahat sektörünün 2011’i geçen seneye kıyasla %13 büyüme ile tamamlayacağını belirten PhoCusWright yetkilileri, 2011’de toplam seyahat sektöründe ise %3’lük bir büyüme olacağını öngördüklerini paylaşıyorlar.

Online seyahat sektörünün 2010 yılında %17’lik bir artış yaşadığını da paylaşan araştırma yetkilileri, 2012’de bu büyümenin devam edeceğini belirtiyorlar.

PhoCusWright, gerçekleştirdiği online seyahat araştırması Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya ve İskandinav ülkeleri üzerinde gerçekleştirdiğini belirtirken, hava, deniz ve demiryolu, otel ve araba kiralama ve tur operatörleri verilerinden araştırma içerisinde yararlanıldığını paylaşıyor.

2011 yılında online seyahat acentası oranlarında da %19’luk bir gelişme olacağını tahmin eden PhoCusWright, Avrupa’daki seyahat severlerin giderek online seyahate kaydıklarını belirterek, 2013’te online seyahatin toplam seyahattaki payının %41’e yükseleceğinin beklendiğini ekliyor.

Avrupa’nın 2013 yılı online seyahat oranı ile, aynı sene içerisinde %40’lık bir orana sahip olacak olan ABD online seyahat sektörünü de geride bırakacağı araştırmada paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*