17 Kasım 2018

Pinterest 11 Milyar Dolar Değerlenme Peşinde

Pinterest_Logo_Png_01

Uzun zamandır kullanıcı tabanında çok düşük artış seviyeleri ile seyreden Pinterest, yaptığı yeniliklerin sonuçlarını alıyor gibi görünüyor. Wall Street Journal’ın Pinterest’e yakın kaynaklardan öğrendiğine göre görsel paylaşım platformu, 500 milyon dolarlık bir yatırımın peşinde. Böylece değerini 11 milyar dolara çıkartmayı hedefliyor.

Önümüzdeki haftalarda fonlarını artırmayı planlayan Pinterest’in çağrısına herhangi bir yatırımcı cevap verecek mi, henüz bilmiyoruz. Geçtiğimiz Mayıs ayında 200 milyon dolar yatırım alan sosyal ağ, değerliliğini 5 milyar dolara çıkartmıştı. Eğer yatırımcılar olumlu yaklaşırlarsa Pinterest değerini yaklaşık iki katına çıkartacak. Son zamanlarda, özellikle erkek kullanıcıları da çekmek için yaptığı hamleler, yatırımcıların dikkatini çekecekmiş gibi duruyor.

Pinterest şimdiye kadar SV Angel, Bessemer Venture PArtners, Fidelity, Andreessen Horowitz, FirstMark Capital ve Valiant Capital Partners yatırımcılarından toplamda 764 milyon dolar almıştı.

Pinterest’in kullanıcı tabanını artırmak ve erkek kullanıcıları da siteye çekmek için yaptığı yenilikleri Pinterest Erkekleri Hedefleyen Arama Filtresini Uygulamaya Koydu başlıklı makalemizde okuyabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*