18 Aralık 2018

Pinterest Akımına Sephora da Katıldı

Yayına başlamasının ardından henüz çok fazla zaman geçmemesine rağmen Facebook ve Twitter’ın ardından en büyük 3. sosyal medya mecrası olarak LinkedIn’i de geride bırakan Pinterest’in markalar tarafından kullanımı hızla artıyor.

Gilt Groupe‘nin sadece Pinterest takipçilerine özel yaptığı promosyonlu satışlardan sonra, ünlü güzellik mağaza zinciri Sephora da sitesini Pinterest ve Instagram entegreli bir hale getiriyor.

Sitesindeki her ürünün altına ‘Pin It’ butonunu ekleyen Sephora, site ziyaretçilerinin aynı zamanda Sephora çalışanlarının Pinterest sayfalarına erişimlerini sağlayarak, onların en favori ürünlerini görmelerine olanak tanıyacağını belirtiyor.

Pinterest sayfasında son dönemin en favori güzellik ürünlerini pinleyeceklerini belirten Sephora yetkilileri, Pinterest ile müşterilerinin güzellik trendlerinden her zaman haberdar olabileceklerini paylaşıyorlar.

Pinterest entegrasyonunun yanı sıra offline mağazalarına barkod okutarak ürün yorumlarına erişebilme hizmetini de ekleyen firma, 2011’de mobil alışverişte %300 artış gördüklerini, mobil trafiklerinin %70’inin iOS cihazlardan geldiğini açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*