19 Aralık 2018

Pinterest E-Ticaret Sitelerinin Trafik Kaynağı Oluyor

Son dönemin en popüler sosyal medya akımı Pinterest, web sitelerine trafik sağlamada, hatta satış arttırmada önemli bir kaynak olarak yerini sağlamlaştırıyor.

Gilt Groupe gibi oldukça büyük e-ticaret sitelerinin ‘Pin It’ butonunu ekleyerek, sadece Pinterest kullanıcılarına özel promosyonlar sunması ile online satış yapan markaların dikkatini daha da fazla çeken Pinterest, ABD merkezli fakat uluslararası siteleri de bulunan ev ürünleri satış sitesi Wayfair‘in satışlarını arttırıyor.

Firma CEO’su Niraj Shah, Pinterest’i diğer sosyal mecralarla karşılaştırdıklarını ve Pinterest üzerinden gelen tüketicilerin satın alma ihtimallerinin diğer sosyal networklerden %10 daha yukarıda olduğunu yaptıkları araştırmalarla farkettiklerini belirtiyor.

Shah, aynı zamanda Pinterest üzerinden gelen kullanıcıların sitede harcadıkları miktarların da Facebook ve Twitter dahil olmak üzere diğer sosyal mecralara kıyasla %10 yüksek olduğunu ekliyor.

Piterest üzerinden gelen tüketicileri sosyal medya olmayan, yani arama motoru, email gibi kanallarla da karşılaştıran Shah, Piterest üzerinden gelen tüketcilerin sitelerinde harcadıkları müktarların sosyal mecra dışı trafik kanallarına kıyasla %70 daha fazla olduğunu, fakat bu kesimin alışveriş yapma olasılığının diğer kanalların altında olduğunu iletiyor.

Niraj Shah Wayfair’in sene başından beri Pinterest üzerinde aktif yer aldığını belirtirken, bu güne kadar 1500 ürün resminin Pinterest’te paylaşıldığını açıklıyor. Pinterest’in kullanıcılara beğendikleri resimleri saklama özelliği sunması ve görsel anlamda çekici objelerin satışa yönlendirmedeki yüksek başarısı ile sosyal mecra üzerinden gelen satışların daha yüksek olduklarına inandıkları Shah tarafından paylaşılıyor.

Sosyal medya tüketicilerin markalarla irtibata geçmeleri anlamında başarılı bir yöntem olarak belirtilirken, Facebook ve Twitter arasında gerçekleşeceğine inanılan satış yarışına Pinterest de katılacakmış gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Mrb arkadaşlar,ingilizcem yok doğal olşarak pinteresti kullanmam zor oluyor,bunun için sizlere yeni bulduğum hoş bir siteyi paylaşmak isterim,pinterest benzeri bir site fakat Türkçe,ister şirketinizin reklamını yapın,ister kendinize duvarlar oluşturun.
    http://resimpanosu.com/

Fikrini söyle

*