17 Aralık 2018

Pinterest Farklı Dillerde Hizmete Başlıyor

Sosyal medya kanalları arasından web sitelerine trafik getirme ve bu trafiği satışa dönüştürme konusunda sıyrılarak hızlı bir yayılma grafiği gösteren Pinterest, sitesini farklı dillerde sunmaya başlıyor.

Bu güne kadar sadece İngilizce hizmet sunan site, dil seçenekleri arasına Almanca, Fransızca, İspanyolca, Japonca ve Portekizce’yi ekleyerek global boyutta bir sosyal medya kanalı olmak adına önemli bir girişime imza atıyor.

Yeni dillerin bunlarla da sınırlı kalmayacağını açıklayan Pinterest, yakın gelecekte aralarında Türkçe de olmak üzere 10 farklı dilde hizmeti daha sayfalarına eklemek için çalışmalar yapmayı hedeflediklerini açıklıyor.

Gelmiş geçmiş en hızlı büyüyen sosyal medya kanallarından biri olarak adlandırılan Pinterest, yayınladığı blog postunda ilk etapta Almanca, Fransızca, İspanyolca, Japonca ve Portekizce konuşan çevirmenler aradıklarını belirtiyor.

Her ne kadar Pinterest pek çok ülkeden farklı kullanıcıya ulaşmış olsa da, farklı dillerde hizmet sunarak globalleşme yolunda önemli bir adım atıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*