15 Kasım 2018

Pinterest Reklamcılara Yeni Fırsatlar Sunuyor

Pinterest, sosyal ağların pazarlama ve reklam şeması olan promosyonlu bağlantılar hakkındaki kendi planlarını yayınladı. Şirket aynı zamanda 19 Ekim’de gizlilik ilkelerini de değiştirme hazırlığında. Yeni gizlilik ilkelerine buradan bakabilirsiniz.

Pinterest bir ay önceden bu yeni ilkeleri yayınlayarak, kullanıcılarına kendileri ile daha ilgili promosyonlu pinler göstermeyi, reklamcılara da reklamlarının performansını takip etme yetenekleri vaat ediyor.

Şirket neyi başarmayı amaçladığını da belirtiyor:

  • Reklamcıların promosyonlu pinlerinin nasıl işlediğini daha iyi anlamalarını istiyoruz. Örneğin bir reklamcı, reklamlarının Pinterest’te ne sıklıkta görüntülendiğini, reklama tıklandıktan sonra kaç kişinin ürünü satın aldığını bilmek isteyebilir. Gelecekte, bu bilgileri kendilerine raporlayacağız.
  • Ayrıca promosyonlu pinlerin ilgilendiğiniz firmalardan ve ilgilendiğiniz konular ile ilgili olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Reklamcıların bizimle paylaştıkları verileri bünyemizde değerlendirip, rastgele ortaya çıkmış gibi duran promosyonlu pinlerden kaçınmak niyetindeyiz.

Eğer bütün bunlar size çok muğlak geldiyse, gerçekten muğlak oldukları içindir. Uzun lafın kısası Pinterest, aynı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi bir reklam platformu kuruyor.

Şirketin yeni gizlilik ilkelerine göre Pinterest artık log verisi, cookie verisi ve cihaz bilgisi toplayacak. Eğer kullanıcılar bu durumdan memnun değillerse profillerinden bu ayarları değiştirebilecekler ama bunun ne derece etkili olacağı meçhul.

Mayıs ayında Pinterest, ABD’deki küçük bir grup reklamcı ile promosyonlu pin uygulamasını test etmeye başlamıştı. Şirket testi hala ABD sınırları içinde devam ettirmek istiyor ama sistem hazır olduğunda uluslararası mecralara da yayılacağına kesin gözüyle bakılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Reklama ciddi bir bütçe ayırdıktan sonra sorun olmaktan çıkıyor ama nereye kadar. Sürdürülebilir reklam desteği için projede bir ekonomik döngü olması şart

Fikrini söyle

*