22 Kasım 2018

Pinterest Sadece Trafik Değil Satış da Getiriyor

Son zamanlarda yıldızı parlayan Pinterest sayfalarına üye olan mağazaların sayısı hızla artmaktaydı.

Resim paylaşımı ile görsel beğeni sağlayarak web sitelerine trafik getiren sosyal mecra Pinterest’in yararları Bizrate tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, bununla sınırlı değil.

Bizrate Insight adı altında yayınlanan ve ABD ve Kanada’da hizmet sunan 5000 e-ticaret sitesi ve online alışveriş yapan 3741 tüketici ile 22 – 26 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen araştırmaya göre, Pinterest sadece trafik değil satış da getiriyor.

Pinterest gibi resim paylaşım sitelerinin farkındalık oranlarının diğer sosyal mecralara göre düşük olduğuna değinen araştırma yetkilileri, buna rağmen sosyal mecra hakkında farkındalığı oluşmuş kesimde her 4 kişiden 1’inin bu tarz sitelerden alışveriş ettiklerini açıkladılar.

Online satış yapan sitelere yol göstermek amacı ile bu araştırmayı gerçekleştirdiklerini belirten Bizrate Insights Başkan Yardımcısı Hayley Silver, araştırmalarının resim paylaşım sitelerinin yararlı bir ek iletişim ve satış kaynağı olarak önemini arttıracağını ortaya koyduğunu ifade etti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*