17 Kasım 2018

Pinterest Satın Alma Tercihlerini Ciddi Şekilde Etkiliyor

MillwardBrown tarafından Pinterest‘in isteği ile yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, Pinterest yalnızca tüketicilere aradıkları ürünü bulmak veya ne arayacakları hakkında fikir vermenin haricinde, satın alma kararlarını da etkiliyor.

Araştırmaya dahil edilen Pinterest kullanıcılarının yüzde 52’si satın alma kararı sürecinde Pinterest’in etkili olduğunu söylüyorlar. Bu kitlenin yarısından biraz azı ise Pinterest’in satın almaya değer ürünler tavsiye ettiğini belirtiyorlar.

Kullanıcıların yüzde 25’i Pinterest’te gördüğü ürünler yüzünden perakendecinin sitesini ziyaret etmek için motive olmuyor. Ancak yüzde 32’si gördüğü ürünleri fiziksel bir mağazadan almayı tercih ederken, yüzde 30’u Pinterest’te gördüğü bir şey yüzünden online alışveriş yapıyor.

Pinterest, Tumblr ile birlikte geçtiğimiz yılın en çok büyüme kaydeden sosyal platformları arasında. GlobalWebIndex araştırmasına göre Pinterest aktif kullanıcı bazında yüzde 97 büyüme kaydetti. Tumblr ise yüzde 94 büyüme kaydetti.

Pinterest’te şu anda 70 milyon kullanıcı be elli milyara yakın pin var.

Bu yılın başında Pinterest’in pinlerin bir kmşesine “satın al” butonu koyacağı söylentileri dolaşıyordu. Pinterest’in Pazarlama İletişimi Başkanı Eva Smith, The Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda bu söylentileri yalanladı ve böyle bir niyetlerinin olmadığını söyledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*