13 Kasım 2018

Pinterest’e 367 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Geldi

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru Pinterest‘in 11 milyar dolar tutarında değerleme almaya çalıştığını yazmıştık. 500 milyon dolar yatırım alma peşindeki sosyal paylaşım ağı Pinterest, bu amacının büyük bölümünü gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Securities and Exchange Commission’a (SEC) iletilen belge, Pinterest’in bu 500 milyon dolarlık yatırımın 367 milyon dolarını aldığını gösteriyor.

Wall Street Journal’ın kendi tuttuğu istatistikler de Pinterest’in 11 milyar dolar değerlemeye ulaştığını ve son yatırımını Mart 2015 tarihinde aldığını doğruluyor.

pint

Bu son değerleme ile birlikte Pinterest 10 milyar ve üzeri değerleme alan şirketler ile birlikte anılmaya başladı. 2014 yılı Ocak ayında Pinterest’in değerlemesi 3,4 milyar dolar, geçtiğimiz ayın başında ise 5 milyar dolardı.

Ancak Pinterest’in SEC’e ilettiği resmi beleye baktığımızda, bahsedilen yatırımın 500 değil, 578 milyon dolar olduğu görülüyor. Bu hesaba göre Pinterest’in belirttiği hedefine ulaşmasına 211 milyon dolar daha kalmış.

7 milyar dolar ve daha yüksek değerlemeye sahip şirketler.

7 milyar dolar ve daha yüksek değerlemeye sahip şirketler.

Şirketlerin değerlemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*