16 Kasım 2018

Pinterest’in Değeri 1.5 Milyar Doları Vurdu

Kurulmasının üzerinden 26 ay geçtikten sonra Wall Street Journal tarafından belirtildiğine göre sosyal medyanın parlayan yıldızı Pinterest değerini 1.5 milyar dolara çıkardı.

Facebook’un halka arzının sallantılı gidişatının devam etttiği şu günlerde, henüz karlılık bile göstermeyen Pinterest’in dünyaca ünlü Japon e-ticaret devi Rakuten‘den aldığı 100 milyon dolarlık yatırımı ile değerinin arttığı paylaşıldı.

Rakuten CEO’su Hiroshi Mikitani, e-ticaretin çoğu kişilerin düşündüğü gibi tek taraflı bir satış kanalı olmadığını, bunun aksine satıcı ile alıcının iletişime geçtiği, yeni şeyler keşfettiği ve aynı zamanda eğlendiği bir deneyim olduğunu açıklayarak, Pinterest’in vizyonu ve Rakuten alışveriş modelinin yakalayacağı sinerji ile büyük gelişmelere imza atabileceklerini paylaştı.

Rakuten, yeni yatırımını yaparken, Pinterest’in farklı araştırmalarla da öne sürüldüğü üzere e-ticaret için önemli bir trafik kaynağı olarak yerini alacağını farketmelerinin ve Pinterest üzerinden gelen trafiğin dönüşüm oranlarının yüksek olacağına inanmalarının etkili olduğunu paylaştı.

Instagram’ın 1 milyar dolarlık satın alımının ardından, Pinterest’in hızlı değer yükselişi ile ilgili yapılan bu açıklamalar oldukça etkileyici.

Rakuten ve Pinterest’in e-ticareti geliştirmek adına atacakları adımlar da en az bu haberler kadar ilgi çekecek gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*