21 Kasım 2018

Pinterest’in Yeni Reklam Araçları

pinterest reklam

Pinterest yeni yazılımıyla reklamcılığı ad-tech şirketleri ve müşterileri için daha ulaşılabilir kılıyor. Pinterest nihayet teknoloji partnerleri için ilk reklam API’sini ortaya çıkarttı. Ayrıca markalara daha çok yardımcı olabilmek için bir de pazarlama programı başlattı.

İki programın birlikte çalışması ile markalar, Pinterest’i nasıl kullanmaları gerektiğine dair çok iyi know-how edinebilirler. Örneğin, yeni pazarlama programının partnerleri paylaşımlarının daha etkili olması için kendi araçlarını yaratabilir ve hangi paylaşımın neden ve nasıl işe yaradığını daha iyi ölçümleyebilirler. Yeni programmatik sistem ile reklamcılar, promosyonlu pin alımlarını otomatikleştirebilecekler.

Pinterest’in yaptığı açıklamaya göre yeni pazarlama geliştirme partnerleri Percolate, Sprinklr, Spredfast, Curalate, Ahalogy, Buffer, Expion, Newscred, Shoutlet ve Tailwind. Geliştirici programı Pinterest’in geçen yıl açtığı ilk nesil pazarlama programını takip edecek. Geçen yıl bu program bazı üçüncü taraf sosyal medya analizi yapan firmalara açılmıştı.

Pinterest hangi partnerlerin reklam API’sinin test edilmesi için seçildiğini açıklamadı.

Markalar pazarlama teknoloji firmalarını Instagram’dan LinkedIn’e kadar tüm sosyal medya platformlarında mesajlarını kontrol etmek için kullanıyorlar. Pazarlama platformları paylaşımları yaratmaya, zamanlamaya, içerik haklarını halletmeye, takipçiler ile etkileşim yaratmaya ve performans ölçümlemeye yarıyor.

Pinterest’in yeni reklam yazılımı ücretli paylaşımlarda markalara benzer kabiliyetler sunuyor ve Pinterest’in reklam envanterini, diğer sosyal medya sitelerinde satınalma yapmak için yazılım kullanan daha çok markanın karşısına çıkartıyor.

Örneğin Ahalogy Kraft ile çalışıyor, Percolate Dove and Hellmann ile çalışıyor. Bu firmalara daha iyi optimizasyon araçları verildiği için daha iyi sonuçlar alacaklar.

Bu teknoloji daha yalnızca geçtiğimiz yıl ücretli pin satışına başlayan Pinterest için önemli bir adım. Daha çok otomasyon ve daha sofistike yöntemler bu yeni yazılım güncellemesi ile elde edilebileceği için daha çok reklamcının ekosisteme dahil olacağı düşünülüyor.

Şu an sitede 50 milyar paylaşım var ve bunların üçte ikisi o ya da bu şekilde markalı içerik olarak kabul ediliyor.

Pinterest bu konuda Google‘ın rakibi olarak görülebilir. Çünkü kullanıcılar fotoğraflar, tarifler, istek listeleri ve daha bir çok çeşitli içerik paylaşıp, markaların tüketicilerin ne istediğini ve neden istediğini keşfetmesini sağlıyor. Ayrıca bu paylaşımlar, kullanıcının satın alma kararlarını ve süreçlerini de etkiliyor.

Pinterest’te de reklamcılar bazı anaktar kelimeler ve kategorilerde reklam satın almak için Google’daki gibi açık artırmaya giriyorlar.

Pinterest niş ancak güçlü bir site olarak kabul ediliyor ve en son tahminlere göre 50 milyon aktif kullanıcısı var. Ayrıca animasyonlu pinler gibi yeni reklam formatları da şu anda deneme aşamasında.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*