17 Kasım 2018

Pinterest’in Yeni Üyeleri Online Alışveriş Devleri Amazon ve Ebay

Pinterest akımı özellikle online satış yapan markaları görsellik unsuruyla ele geçiriyor.

Özellikle kadın tüketiciler tarafından sıklıkla kullanıldığı ortaya çıkan Pinterest’in son üyeleri online satış devleri Amazon ve Ebay oldu.

Ürünlerinin altına ‘Pin It’ butonunu ekleyen alışveriş firmaları, tüketicilerin beğendikleri ürünleri paylaşmalarının ek satışlarla sonuçlanmasını umuyorlar.

Kısa bir süre önce yenilikçi yapısı ile tanınan Gilt Groupe, ardından da kozmetik firması Sephora tarafından kullanılmaya başlanılan Pinterest’te tüketiciler hem satın aldıkları, hem de sahip olmak istedikleri ürünlerin resimlerini paylaşarak takipçi kitlelerinin bu resimleri görmelerine neden oluyorlar.

Hızlı kullanım yaygınlaşması ile Facebook ve Twitter’dan sonra sosyal medya ağları arasında 3. sıraya geldiği belirtilen Pinterest’in web sitelerine trafik sağlama ve satışa dönüştürmede diğer sosyal mecraları geride bıraktığı, online ev ürünleri satış sitesi Wayfair tarafından paylaşılmıştı.

Sektöre hızlı girişi ile firmaların dikkatini çeken Pinterest hakkında önümüzdeki dönemlerde web sitelerine trafik sağlama ve satışa dönüştürme oranları ile ilgili daha detaylı araştırmaların oluşturularak, markaların sosyal medya planlamalarında yol gösterici verilere ulaşılacağına inanıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*