13 Aralık 2018

Online Bireysel Tatil Sepeti Satış Sitesi Planetveo.com 1 Yılda %85 Büyüdü

Planetveo.com Fransa’da 3 girişimci tarafından 2007 yılının sonunda kurulmuş olan online bir tatil satış sitesi.

Sitenin diğer online seyahat acentalarından farkı ise, kişilere özel dünyanın sıra dışı bölgelerine sıra dışı tatil paketleri sunması.

Tatil seçenekleri sundukları Afrika, Asya, Amerika ve Pasifik bölgeleri için seçenek sunulan ülkeleri çok iyi bilen seyahat uzmanlarını işe alarak, klasik turistik geziler yerine, yerel halkın bildiği farklı noktalardan oluşan geziler satan firma, 2011 yılında bir önceki seneye kıyasla %84.5 büyüme gösterdiğini açıkladı.

Online seyahati ve seri satış olmayan bireysel tatil paketlerini birleştirerek oldukça farklı bir hizmet sunduklarını belirten Planetveo.com yetkilileri, 2009 yılında 10 kişi olan ekiplerinin, 2010’da 45’e, 2011’de ise 80’e çıktığını açıkladılar.

Sundukları sıradanlıktan tamamen uzak tatil seçenekleri sayesinde ekonomik krizden etkilenmediklerini açıklayan firma CEO’su Geoffroy de Becdelievre, tüketicilerin harcamalarına dikkat ettiklerini, fakat rakiplerinden oldukça farklı olan hizmetleri sayesinde hedef kitlelerinin satın almaya devam ettiklerini belirtti.

Kuruluşlarının 2 sene sonrasında, yani 2010 yılında 12.3 milyon euro ciroya ulaşan firma, 2011’de cirolarının 22.7 milyon euroya yükseldiğini, 2012’de hedefledikleri ciro rakamının ise 2011’e kıyasla %40 artışla 34 milyon euro olduğunu ifade etti.

Planetveo.com’ın 2012 çalışan sayısı hedefi 120, 2015 yılında ulaşmayı hedeflediği ciro rakamı ise 100 milyon euro olarak açıklandı.

Birbirinin kopyası hizmetlerle aynı pazardan pay almaya çalışmak yerine, her ne kadar riskli olsa da farklı bir servisle yeni bir pazara ulaşmaya çalışmanın avantajları Planetveo.com’ın büyüme rakamları ile açıkça görülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*