10 Aralık 2018

Tüketicilerin Online Video Reklamları için Biçtikleri Süre 15 Saniye

Son zamanlarda yapılan online pazarlama araştırmalarının hemen hepsi, online video reklamlarının hızlı artışına dikkat çekmekteydi.

Tüketicilerin online içeriklere duydukları ilgiyle beraber, pazarlama uzmanlarının bu videoların öncesinde, sonrasında ya da arasında gösterilmek üzere hazırladıkları reklamlarda da bütçesel artışlar gerçekleşmekteydi.

Kısa bir süre önce yayınlanan State of Video Industry araştırması da bu noktaya değinerek, 2012 yılı içerisinde online video reklam harcamalarının %47 oranında artacağını öne sürmüştü.

Şimdi ise bu hızla gelişen reklam trendine tüketicilerin gözüyle bakan yeni bir araştırma yayınlandı.

Poll Position tarafından ABD’de 1179 tüketici ile telefon üzerinden gerçekleştirilen araştırmaya göre, Amerikalıların online video reklamları için uygun gördükleri süre 15 saniye.

Araştırmaya katılan kesimin %54’ünün online video reklam süresi olarak 15 saniyeyi uygun gördükleri araştırmada paylaşılırken, %12’sinin bu sürenin 30 saniye olması gerektiğini savundukları paylaşıldı.

Araştırma yetkilileri, katılımcıların sadece %4’ünün 45 saniyelik video reklamlarına sıcak baktıklarını ilettiklerini belirtti. Yayınlanan rapora göre, katılımcıların %3’ü 1 dakikalık reklamlara sıcak bakarken, %27’si herhangi bir fikirlerinin olmadığını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*