14 Kasım 2018

Popüler Ofis Marketi Ofix.com Cep Telefonu ile Üyelik Uygulaması Başlattı

ofix-eticaret-ofis-pazar _yeriOfislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ofis marketi Ofix.com, e-ticaret sektöründe bir ilki hayata geçirerek cep telefonu numarasıyla üyelik sistemini başlattı. Bu sayede e-postası olmayan ve internete uzak duran müşteriler Ofix’com servislerinden faydalanabilecek.

Ofislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ofis marketi Ofix.com online alışverişe uzak duran kitle için cep telefonu ile üyelik imkanı sunmaya başladı. Türkiye e-ticaret dünyasında ilk kez hayata geçirilen hizmet, teknolojiye uzak duran, e-posta kullanmayan ancak internetin sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen tüketicileri hedefliyor.

Yeni uygulama sayesinde e-postası olmayan müşteriler Ofix.com’a rahatça giriş sağlıyor ve tüm sipariş süreçlerini sms ve cep telefonu numarası aracılığı ile takip edebiliyor. Dört aylık deneme süreci sonunda kullanıcıların yüzde 13’ü e-posta yerine telefonla üyeliği tercih etti.

Cep telefonu ile üyelik uygulamasının 4 aydır deneme sürümünü kullanan Ofix.com’un rakamları da sistemin oldukça etkili olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre son 4 ayda kullanıcıların yüzde 1’i sosyal medya hesapları, yüzde 13’ü telefon, yüzde 86’sı ise e-posta ile Ofix.com’a üye oldu. İkinci çeyrekte telefon ile üyeliğin yüzde 23’ün üzerine çıkması hedefleniyor.

E-postası olmayan kitle e-ticarete ısınacak

Ofix.com Genel Müdürü Gürkan Uğraş büyük veriden müşteri memnuniyetini artırmak için faydalandıklarını ve müşteri kitlesinin profiline uygun hizmetleri kurguladıklarını belirterek, “Kullanıcılarımızın bir kısmının e-posta adresi olmadığını gördük. Kullanıcılarımızın ofix.com’a rahatça girebilmelerini ya da ilk adımlarını atmalarını sağlamak için cep telefonu numarası ile giriş yapmalarını sağlayacak bir sistemi hayata geçirdik” dedi.

Amaçlarının sanal dünyaya yabancı kitleyi e-ticarete alıştırarak rahatlıkla online alışveriş yapmasını sağlamak olduğunu kaydeden Uğraş sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüketicinin e-ticarete alışmasını beklemektense biz onlara uyum sağlamaya çalışıyoruz. Bu sayede orta yaş üzeri tüketiciyi de e-ticarete çekmeyi hedefliyoruz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*