14 Aralık 2018

Online Ürün Yorumlarına Kadın Tüketiciler Daha Fazla Önem Veriyor

Postcode Anywhere tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, kadınlar online ürün yorumlarını erkeklerden daha fazla dikkate alıyorlar.

Online alışveriş yaparken, bayan tüketicilerin diğer tüketicilerin ne düşündüğüne daha fazla önem verdilerini belirten Postcode Anywhere, 1000 İngiliz tüketici ile yaptıkları araştırmanın sonuçlarının bunu açıkça ortaya koyduğunu belirtiyor.

Araştırmadan çıkan sonuca göre, bayan tüketiciler arasında online yorumları “çok önemli” bulan kesim, erkeklere kıyasla %36 daha yukarıda. Erkek ve bayanlarda aynı olmak üzere araştırma katılımcılarının %22’si ise online yorumları “önemsiz” ya da “ne önemli ne önemsiz” olarak nitelendirdikleri belirtiliyor.

Postcode Anywhere Satış ve Pazarlama Direktörü Phil Rothwell, erkeklerin online alışveriş süreci boyunca bayanlara kıyasla daha endişesiz olduklarını, ürün yorumları yerine ürün detaylarını incelemeyi tercih ettiklerini belirtiyor.

Rothwell, bunun bayanların erkeklere kıyasla daha sosyal olmalarından ve daha rahat yardım isteyebilmelerinden kaynaklanıyor olabileceğini iletiyor. Erkeklerin online alışverişte de vakit kaybetmeden istedikleri ürünü alıp sayfayı terketmek istedikleri de Rothwell tarafından paylaşılıyor.

Araştırma ile online satış mağazalarının hem ürün detay ve içerik bilgilerine, hem de müşteri yorumlarına aynı oranda özen göstermesinin gerekliliği yeniden ortaya çıkıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*