22 Kasım 2018

E-Ticaret Sitelerine Ürün Yorum Hizmeti Sunan PowerReviews $152 Milyona Satıldı

Sene başında halka arzını açıklayarak oldukça başarılı sonuçlara imza atan BazaarVoice, rakibi PowerReviews‘u 152 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

6 yıl önce kurulan ve bu güne kadar 37 milyon dolarlık yatırım aldığı açıklanan PowerReviews’un satın alımı 31 milyon dolar nakit ve 8 milyon BazaarVoice hissesi ile tamamlandı.

Küçük ve orta boyutlu işletmelere self-servis çalışma hizmeti de sunan PowerReviews’un 1100 müşterisinin BazaarVoice portföyüne katlacağı, bu yeni birleşme ile BazaarVoice müşteri sayısının 1800’e çıktığı açıklandı.

Online ticaret firmalarının web sitelerine, sosyal medya içeriklerine ve ürünlerinin yer aldığı her alanda ürün yorumları sağlama çalışmaları hizmeti veren BazaarVoice, ürün yorumlarının özellikle online alışverişte tüketicilerin satın alımları üzerinde yüksek etkileri olduğunu öne sürerek, başarılı ürün yorumları ile siteye gelen ziyaretçilerin harcamalarında %98’e varan artış gerçekleştirmenin zor olmadığını belirtiyor.

PowerReviews’un aksine BazaarVoice bu güne kadar büyük çaplı işletmelere hizmetlerini sunmaktaydı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*