22 Nisan 2018

Ürün Yorumlama Şirketi PowerReviews’e $10 Milyon Yatırım

Perakende sektörü ve e-ticaret sitelerine müşteri yorum teknolojisi sağlayan PowerReviews, ürün ve iş geliştirme faaliyetlerini arttırabilmek için yatırımını 10 milyon dolar arttırdı. Yatırımın Four Rivers Group, Woodside Fund, Menlo Ventures ve Tenaya Capital tarafından yapıldığı belirtildi. Yeni sermaye yatırımıyla PowerReviews’ün toplam sermayesi 37 milyon dolara yükseldi.

2007 yılında kurulan PowerReviews, perakende sektörüne ve markalara müşteri yorumlarını toplayabilecekleri, organize edip analiz edebilecekleri teknolojik altyapı sunuyor. Şirket yakın zamanda Facebook ile bir sistem entegrasyonuna giderek, tüketicilerin online sosyal çevrelerini de ürün yorumlama prosesinin bir parçası haline getirmişti. PowerReviews’ün müşterileri arasında Staples, REI, ESPN, Callaway ve Jockey bulunuyor.

Firma Nisan ayında markaların ürünlerinin sıralandığı sayfalarda ürün yorumlarının bulunmasını sağlayan, aynı zamanda bu yorumların arama motorlarında da görüntülenmesine olanak tanıyan SaaS yorumlama ürünü için ikinci patentini almıştı.

PowerReviews’in Buzzillions.com adında 15 milyona yakın ürün yorumunun bulunduğu bir web sitesi de bulunuyor. Firma her ay siteye 1 milyon yeni yorumun eklendiğini belirtiyor.

Müşterilerin ürünler hakkında yazdıkları yorumların e-ticaret firmaları için çok önemli olduğu bilinen bir konu. Özellikle sosyal medya kullanımının artması ile birlikte, eticaret siteleri için müşteri yorumları ve paylaşımları gün geçtikçe önemini arttırıyor.

Güçlü bir ekip ve teknolojik altyapısı olan PowerReviews, bu yatırım ile birlikte pazar payını büyütmeye devam edeceğe benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*