18 Kasım 2018

Pozitron’dan Türkiye’nin Dijital Cüzdan Haritası

pozitron dijital cuzdan harita
12 farklı ülkeye mobil yazılım hizmeti sunan ve 2006 yılından beri de mobil teknoloji ve yazılım konusundaki çalışmalara odaklanan Pozitron hazırladığı raporda Türkiye’nin Dijital Cüzdan Haritası’nı çıkardı.

Sadece mobil hizmet veren 9 ödeme sistemi, online ve mobil olarak hizmet veren 3 sistemi ve sadece online da hizmet veren 4 sistemi ele alan raporda Türkiye’deki mobil ticaret ve ödeme sistemlerine dair birçok farklı veri paylaşılıyor.

Rapora göre yüzde 90 oranında mobil penetrasyona sahip Türkiye’de 67 milyon kullanıcının mobil cihazı bulunuyor ve internete bağlanan cihazlara sahip olan kullanıcılar günde en az bir kez mobil cihazlarından internete bağlanıyor.

Araştırmada yer alan bir diğer ilginç bilgi ise birçok mobil internet kullanıcısı dijital cüzdanların tam olarak ne işe yaradığından habersiz olması. Kullanıcıların dijital cüzdanın yanı sıra alternatif ödeme sistemlerinin nasıl kullanılacağı konusunda da sınırlı bilgiye sahip olması da dikkat çeken noktalardan biri.

Araştırmanın geri kalanında tüketicilere dijital cüzdan nedir, mobil cüzdan ve online cüzdan sistemleri hakkında detaylı bilgiler paylaşılıyor. İçeriğin devamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*