13 Aralık 2018

ABD’li Tüketiciler Fırsat Sitelerinin Günlük E-Postalarından Şikayetçi

PriceGrabber tarafından yapılan bir araştırma günlük fırsat sitelerinin hızla yaygınlaştığını gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre Amerika’daki tüketicilerin %44’ü günlük fırsat sitelerine üye.

2,088 kullanıcı ile Mayıs 20 – 25 arasında gerçekleştirilen araştırmaya göre günlük fırsat siteleri kullanımı git gide yaygınlaşıyor. Fakat araştırmaya katılanların %52’si kendilerine ulaşan fırsat emaillerinin fazlalığından da şikayetçi.

Araştırmada, tüketicilerin birçok fırsat sitesine birden üye olup, en iyi fırsatları araştırdıkları sonucu da ortaya çıktı. Araştırmaya katılanların %63’ü günde iki ya da daha fazla fırsat sitesinden email alırken, katılımcıların %60’ı fırsat sektörünün fazlaca kalabalıklaştığını düşündüklerini iletiyorlar.

Araştırmaya katılanların %78’i daha az para harcamak için fırsat sitelerine üye olduklarını belirtirken, %19’u normal şartlarda satın alamayacakları ürün ya da fırsatlara ulaşabilmek için siteleri takip ettiklerini belirtiyor.

Alışverişseverler, iyi buldukları fırsatları çevreleri ile paylaşmayı da seviyor. Araştırmadan çıkan sonuca göre katılımcıların %86’sı iyi bir fırsat bulduklarında fırsatı aile ve arkadaşlarına da iletiyor. Bu kesim arasından %71’i direk kontak kurarak, %64’ü email ile, %26’sı ise Facebook ile fırsatı paylaştıklarını iletiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Fırsat emaili sayısını indirmenin en güzel yolu fırsat sitelerini bir toplayıcı (aggregator) site üzerinden takip etmek. Bu şekilde rahatlıkla 40 email tek bir emaile indirilebiliyor.

Fikrini söyle

*