16 Aralık 2018

Tüketiciler Doğum Günü Hediyelerini Günlük Fırsat Sitelerinden Alıyor

PriceGrabber‘in online alışveriş yapan 2.088 ABD’li tüketici ile yaptığı araştırmada, tüketicilerin %56’sının doğum günü hediyesi alışverişlerini günlük fırsat sitelerinden yaptığı ortaya çıktı.

Mayıs 20 – 25 arasında gerçekleştirilen araştırmada, tüketicilerin %23’ünün yıldönümü alışverişlerinde de günlük fırsat sitelerini tercih ettikleri ortaya çıktı.

Kullanıcılara en çok hangi tarz hediyeleri tercih ettikleri sorulduğunda ise, %45’i restaurant/bar fırsatlarını, %40’ı giyim ve aksesuar fırsatlarını, %31’i eğlence ve etkinlik fırsatlarını, %25’i ise otel ve seyahat fırsatlarını takip ettiklerini iletti.

PriceGrabber kısa bir süre önce tüketiclerin Babalar Günü alışverişlerinde günlük fırsat sitelerini kullanacağına dair bir araştırma yayınlamıştı.

PriceGrabber Genel Müdürü Graham Jones, özellikle lüks restaurantlarda sunulan indirim fırsatlarının kullanıcılar tarafından tercih edildiklerini, tüketicilerin aileleri ve arkadaşları ile birlikte kullanabilecekleri ve vakit geçirebilecekleri fırsatlara daha sıcak baktıklarını iletti.

PriceGrabber araştırmasında ortaya çıkan bir diğer veri de Amerikalı tüketiclerin %31’inin ayda 1 ile 4 arası, %15’inin ise haftada 1 ya da daha fazla fırsat aldığı oldu.

Araştırma, tüketicilerin sık sık fırsat alışverişi yaptıklarını fakat yine de günlük fırsat alışverişlerine 30 dakikadan fazla vakit ayırmadıklarını ortaya çıkardı. Araştırmaya katılanların %63’ü günlük fırsat araştırmalarına 30 dakika ya da daha az zaman ayırdıklarını belirtti.

PriceGrabber yöneticisi Jones, tüketicilerin ekonomik krizle beraber fiyat konusunda oldukça hassas davranmaya başladıklarını, fakat günlük fırsat sitelerinden bekledikleri indirimler konusunda yine de oldukça gerçekçi olduklarını iletti.

Araştırma katılımcılarının %25’i fırsat alışverişi yaparken %25 ile %49 arası, %19’u %50 ve %75 arası indirim bekledilerini iletti. Katılımcıların %16’sı %15 ile %24 arası indirim beklediklerini belirtirken, tüketicilerin sadece %2’si %75 ve üzerinde indirim beklediklerini iletti. Katılımcıların %37’sinin ise belirli bir indirim beklentileri bulunmuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*