21 Kasım 2018

Tüketiciler Mobil Uygulamaları İndirim ve Kupon İçin Kullanıyor

İndirimleri kovalamak adına türlü yollar deneyen tüketicilerin yeni gözdeleri mobil uygulamalar.

PriceGrabber tarafından yapılan bir araştırma, artık tüketicilerin indirim ve kupon bulabilmek ve fiyat karşılaştırması yapabilmek adına mobil uygulamaları sıklıkla kulladıklarını gözler önüne seriyor.

Firma tarafından 2,323 ABDli tüketici ile Ekim ayında gerçekleştirilen araştırma, tüketicilerin %39’unun alışveriş içerikli mobil uygulamasının olduğunu, akıllı telefon sahibi olan tüketicilerin %42’sinin ise alışveriş uygulamalarını yüklemeyi planladığını ortaya çıkardı.

Bu %42’lik kesimin %70’inin fiyat karşılaştırma uygulamalarını indirecekleri araştırmada belirtilirken, %65’inin kupon uygulamalarını, %62’sinin ise barkod okuma gibi faaliyetler gerçekleştirebilen fiyat bulma uygulamalarını yükleyecekleri öne sürülüyor.

Ülkemizde henüz yeterli yaygınlığa kavuşmayan kupon uygulamaları ABD’de özellikle online alışverişlerden önce yoğun olarak kullanılırken, tüketicilerin artık mobil alanda da kupon aramayı alışkanlık haline getirdikleri araştırma yetkililerince belirtiliyor.

Özellikle son dakika indirimleri için mobil uygulamaların tercih edildiğini paylaşan PriceGrabber Genel Müdürü Graham Jones, akıllı telefonlar ile tüketicilerin fiyat karşılaştırma ve en iyi fiyatı bulma çabalarının çok daha kolay sonuçlanabildiğini dile getiriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*