17 Kasım 2018

Priceline İlk Çeyrekte 1 Milyar Dolar Ciroya Ulaştı

Global online seyahat Priceline.com, 2012 ilk çeyrek verilerini paylaştı.

Geçtiğimiz senenin aynı çeyreğine kıyasla cirosunda %28.2 oranında artış yaşadığını belirten firma, ilk çeyrek cirosunun 1 milyar dolar rakamına ulaştığını açıkladı.

Uluslararası satışlarının ilk çeyrekte 617 milyon dolara çıktığını açıklayan firma, bu oranın 2010 yılının aynı çeyreğine kıyasla %58.5’lik artış gösterdiğini paylaşırken, ABD dışındaki satışlardan elde edilen karlılığın da geçtiğimiz senenin ilk çeyreğine kıyasla %58.8 arttığını belirtti.

Ana firması Avrupa merkezli Booking.com olan Priceline, ilk çeyrekte toplam rezervasyonların %43.9’luk bir artış göstererek 6.7 milyar dolara yükseldiğini belirtirken, uluslararası rezervasyonlardaki artışın geçtiğimiz seneye kıyasla %54 olduğunu ifade etti.

Priceline CEO’su Jeffery Boyd özellikle ABD dışından gelen rezervasyon oranlarındaki artışların ilk çeyrekteki oldukça olumlu verileri doğurduğunu açıklayarak, oldukça başarılı bir çeyreği geride bıraktıklarını paylaştı.

Bu çeyrekteki başarılı rakamlara rağmen firma ikinci çeyrekte daha yavaş bir büyüme oranı bekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*