14 Aralık 2018

Private Shopping Sitesi HauteLook İlk TV Reklamını Yayına Sokuyor

ABD’de private shopping sektöründe firmalar büyüme konusunda online pazarlama çabalarına ağırlık verirken, lüks mağaza devi Nordstorm‘a ait ABD’nin en büyük private shopping sitelerinden biri olan HauteLook 15 ve 30 saniyelik yeni TV reklamlarını yayına sokuyor.

7 hafta sürecek olan reklam kampanyası ile firma 25 ile 40 yaş arası kadın tüketicileri hedefliyor. “Promise” yani “Söz” teması ile oluşturulan reklamda HauteLook’un her gün birbirinden tanınmış markaların ürünlerini indirimli fiyatlarla üyeleri ile buluşturacağının sözü veriliyor.

7 milyon üyeye ulaştıklarını belirten HauteLook Pazarlama Başkan Yardımcısı Greg Bettinelli, bu güne kadar pazarlama çalışmalarına TV reklamlarını dahil etmediklerini, yeni kampanyaları ile gösterimin hemen ardından gelen üye sayılarını gözlemleyerek yatırım geri dönüşümlerini ölçümleyeceklerini belirtiyor.

HauteLook pazarlama yetkilisi, firmanın bu güne kadar günde ortalama 10.000 kişi kadar yeni üye kazanımları ile büyüdüğünü açıklıyor.

HauteLook’un private shopping alanındaki Gilt, Amazon MyHabit dahil olmak üzere rakipleri henüz TV reklamlarına odaklanmadılar, fakat fırsat sektöründe Groupon ve Livingsocial farklı zamanlarda TV reklamlarına yer vermişlerdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*