16 Kasım 2018

Procter&Gamble Facebook Satış Mağazası Açıyor

P&G altı markası için Facebook satış mağazası açacağını açıkladı. Firma, f-ticareti ilk etapta satıştan çok müşterileri tanıma ve müşterilerin e-ticaret davranışlarını öğrenme için kullanacak.

Tide, Gilette, Olay, Gain, CoverGirl, Luvs ve Febreze markaları için açılacak olan Facebook satış sayfaları, sadece P&G ürünleri satan bir online mağaza olan PFSWeb’s eStore‘a outsource edilecek.

P&G, ürünlerini satan diğer mağazaların da P&G Facebook sayfaları üzerinden satış yapabilmeleri için açık kapı bırakıyor. Firma, güvenilir mağazaların müşterilerini de bu yolla f-ticarete yönlendirmiş olmayı planlıyor.

Yetkililer Procter & Gamble’ın f-ticarete başlamasının sebeplerini şöyle sıralıyorlar;

  • Müşterileri Tanıma: P&G f-ticareti müşterilerini ve müşterilerin markalara ve teknolojiye yaklaşımını tanımak için kullanacak.
  • Müşteriler için Alışveriş Kolaylığı: P&G CEO’su Bob McDonald müşteri memnuniyetini arttırmak adına, mağazalara satışlarının yanı sıra, müşteriler neredeyse orada satış yapabilmenin de önemini vurgularken, müşterilerin artık çok fazla zaman geçirdikleri sosyal medya üzerinden de rahatlıkla sevdikleri markalara ulaşabilmesinin gerekliliğinin altını çiziyor.
  • E-Ticaret Deneyimi Kazanma: P&G adına konuşan Tonia Elrod, yeni Facebook mağazasının müşterilerini daha iyi tanımalarının yanı sıra, P&G’ye e-ticaret deneyimi de kazandıracağının altını çizdi. Bu yolla müşterilerine daha kolay ulaşabileceklerini de ileten Elrod, marka gücünü arttırmada da yeni sosyal mağazalarının etkili olacağına inandıklarını iletti.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*