13 Kasım 2018

Rakuten, Daily Grommet’in Büyük Hissedarı Oldu

Rakuten Daily GrommetPazar yeri e-ticaret sitelerinin popülaritesi, global anlamda yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı ve neredeyse başarılı olmuş bütün pazar yeri girişimleri yatırım aldı. Buy.com‘u satın alan Rakuten de bunun başlıca örneklerinden birini oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl sürpriz bir şekilde Pinterest’e yatırım yapan şirket, bu kez adından Amerikan pazar yeri sitesi Daily Grommet’e  yaptığı yatırımla söz ettiriyor.

2008 yılında Grommet, bu yatırımla Ağustos 2012’de aldığı birinci tur yatırımdan sonra ikinci tur yatırımını da gerçekleştirmiş oldu. Yatırımın rakamları hakkında herhangi bir kesin bilgiye ulaşılamasa da, Rakuten’in bu yatırımla şirketin büyük hissedarı olduğu biliniyor.

Rakuten’in bu kez sürpriz sayılmayacak yatırımın arkasında ise, Grommet’in son 4 yılda gelirini yüzde 400 oranında artırması ve 1600 yeni ürünü siteye kazandırması yatıyor. Rakuten kurucusu ve CEO’su Hiroshi Mikitani anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada; Grommet’in üretim özgünlüğü ve farklı ürünleri keşfedebilme yetileri açısından Rakuten ailesine katılma konusunda kendilerini kanıtladıklarını dile getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*