18 Aralık 2018

Japon Online Ticaret Devi Rakuten Kobo’yu $315 Milyona Satın Aldı

Japon online alışveriş devi Rakuten, ard arda yaptığı uluslararası satın alımlardan sonra eReader alanında da kendini yer edinmek istediğini göstererek, Kanada merkezli Kobo‘yu satın aldı.

Tablet kitap okuyucu ve eReader uygulamaları oluşturucusu Kobo, 2009 yılından beri hizmet vermekte. Firma son olarak yayınladığı eReaderı Vox eReader tablet ile dünyanın ilk sosyal kitap okuyucusunu oluşturduğunu ileri sürmüştü.

315 milyon dolar nakit ile gerçekleştirildiği belirtilen satın alım ile Rakuten’in tablet sektöründe de adından söz ettireceği belirtildi.

2010 yılında ABD’li Buy.com’ı satın alan, ardından Brezilya, Fransa ve Almanya’ya açılan Rakuten, Rusya’nın Amazon’u Ozon.ru’ya yaptığı yatırımın hemen ardından İngiliz Play.com’ı satın almıştı.

Kobo CEO’su Michael Serbinis, satın alım ile Kobo’nun hizmetlerinin uluslararası boyut kazanmasının kolaylaşacağını belirterek, satın alımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri olan Rakuten’in CEO’su Hiroshi Mikitani ise, Kobo’nun satın alımından duydukları heyecana değinerek, Kobo’nun sosyal medya entegreli eReaderlarının Rakuten’in uluslararası dağıtım ağı ile çok daha fazla tüketici ile buluşabileceğine değindi.

Kobo’nun ana merkezi olan Toronto’dan hizmete devam edeceği ve ismini aynen koruyacağı bilgisi de paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*