14 Aralık 2018

Japon Devi Rakuten, Paris’te Bir Ar-Ge Merkezi Açtı

paris rakuten arge
Japoya’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Rakuten, sadece e-ticaret değil yazılım ve teknoloji konularında da yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Teknoloji geliştirme konusunda da çalışmaları olan şirket, şimdi de Paris’te bir Ar-Ge merkezi açtı.

Paris’le beraber üç farklı bölgede Ar-Ge merkezine sahip olan Rakuten’in diğer teknoloji üslerinden biri Tokya’da, diğeri ise New York’ta yer alıyor. Tokyo’daki merkezde 40, New York’takinde ise 10 kişilik bir ekip bulunuyor. Yeni açılan Paris merkezinde ise yıl sonuna kadar 20 kişinin işe alınacağı belirtiliyor.

Rakuten Instute of Techonology adı verilen bu Ar-Ge merkezleri ile şirket, e-ticaret alanında geliştirmeler yaparak kullanıcıların online alışveriş deneyimlerini geliştirmeyi, aynı zamanda da perakendecilerin ve internet satış yapmak isteyen diğer şirketlere destek sağlamayı hedefliyor.

Paris’teki Ar-Ge merkezinin görevinin ise uluslararası pazarlarda e-ticaret endüstrisini geliştirmek olacağı belirtiliyor.

Rakuten yakın zaman içinde mesajlaşma uygulaması Viber’ı da 900 milyon dolara satın almış ve bu adımla beraber dünyanın bir numaralı internet servisi olmak istediklerini dile getirmişti. Bunun yanı sıra şirket Pinterest’e de 2012 yılında 100 milyon dolarlık bir yatırım yaparak sosyal ağlar tarafında da gözü olduğunu ve bu alana yönelik çalışmalar yapacağının sinyallerini vermişti.

Teknolojik gelişmelerin yanı sıra yeni kurulan girişimlere de destek olmak amacıyla Nisan 2013 yılında şirket 10 milyon dolarlık bir yatırım fonu oluşturarak Asya bölgesindeki girişimlere yatırım yapmaya başlamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*