17 Kasım 2018

Japon Rakuten Pinterest’e 100 Milyon Dolar Yatırdı

Japonya’nın en büyük e-ticaret firması olan, aynı zamanda ABD, Brezilya, Çin başta olmak üzere birçok farklı ülkede yatırımları bulunan Rakuten, son zamanların en gözde sosyal medya kanalı Pinterest‘e 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Pinterest CEO’su Ben Silbermann’ın Japonya’ya Rakutenle beraber bir çalışma gerçekleştirebilmek adına bir toplantıya gittiği, Rakuten’in ise bu toplantıda işbirliğini kabul edip, aynı zamanda Pinterest’e yatırım yapmayı teklif ettiği belirtiliyor.

17 farklı ülkede hizmet veren Japon e-ticaret devi Rakuten’in bu yatırımı ile Pinterest’in Rakuten’in bulunduğu pazarlara açılacağı da paylaşılıyor.

Rakuten’e ait ABD merkezli Buy.com CEO’su Neel Grover Pinterest ve Rakuten iş modelleri arasında başarı ile kullanılabilinecek bir bağlantı olduğunu ifade ederken, Rakuten’e ait iş dallarının hepsinin Pinterest üzerinde tanıtılabileceğini ekliyor.

Pinterest’in Rakuten’e ait affiliate networkleri aracılığı ile trafiğini paraya dönüştürmeye başlamasının da olası olduğu belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*