14 Aralık 2018

Rakuten Tayvan’da Görsel ile Ürün Araması Yapılabilecek

rakuten-visenze
Japonya e-ticaret devi Rakuten’in Tayvan’daki e-ticaret sitesi kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar Rakuten Tayvan’a girdiklerinde görsel ile ürün araması yapabilecekler.

Görsel arama platformu Visenze ile Rakuten arasında yapılan anlaşmayla beraber tüketiciler bir ürünün görselini site üzerindeki arama çubuğuna sürükleyerek arama yapabilecekler. Kullanıcılar isterlerse bir görselin link’ini yükleyerek de arama yapabilecekler.

Arama motoru bu işlemin ardından benzer ürünleri arma sonuçlarında gösterecek. Aramalar kıyafet çeşitleri, stilleri, renk ve desen gibi kriterlerde yapılabilecek. Bu özelliğin Tayvan’daki e-ticaret siteleri arasında ilk kez kullanılmaya başlandığını da belirtmek gerekiyor.

rakuten-visenze

Rakuten Asya CEO’su Toru Shimada, görsel ile ürün arama özelliğinin Rakuten’in Asya’daki diğer internet sitelerinde de kullanılmaya başlanacağını belirtiyor.

Singapur merkezli Visenze’nin bu uygulaması Singapur’lu başka bir moda şirketi Clozette tarafından da kullanılıyor. Visenze’nin teknolojisi ürünleri algılayarak, görseldeki arka fondan ayrıştırıyor ve benzer ürünlerle eşleştiriyor. Şirketin CEO’su Oliver Tan, bu teknolojinin başka ürünler için de kullanılabileceğini ve şirket olarak arabalar ve tüketici elektroniği gibi ürünlerde bu teknolojinin kullanılması için çalıştıklarını dile getiriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*