18 Aralık 2018

Tüketiciler İlk İzlenimi Online Bilgilerden Oluşturuyor

RatePoint tarafından yapılan bir araştırma artık tüketicilerin offline mağazalara uğramadan, mağazalar hakkında ilk kanıya vardıklarını ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre mağazalar her ne kadar ilgi çekici dizaynlar kullanıp, cana yakın ve bilgi sahibi satış temsilcileri bulundururlarsa bulundursunlar, tüketiciler offline mağazalara uğramadan, kullanıcı yorum ve puanlamalarına göre mağazalar hakkında kararlarını veriyor.

Araştırmada tüketicilerin %68’inin offline mağazaya uğramadan kullanıcı yorumlarını okudukları belirtiliyor.

Araştırmaya katılanların %77’si arkadaşlarının tavsiyelerine güveniyor. Katılımcıların %76’sı ise yerel mağazalara giderken bile puanlama sitelerini ziyaret etmeden evden çıkmıyor.

RatePoint CEO’su Keith Cooper, yorum sitelerinin ve sosyal medyadaki yorumsal içeriklerin müşterilerin alışveriş alışkanlıklarını etkilemede çok büyük rol oynadığını belirtirken, özellikle yerel mağazaların online dünyadaki prestijlerine oldukça önem vermeleri gerektiğinin araştırma ile ortaya çıktığını iletiyor.

Mağazaların memnun müşterilerinden yorum ve puanlama toplamalarının önemine de değinen Cooper, olumlu online yorumların satışlarda artışla sonuçlanacağından emin olduğunu ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*