18 Aralık 2018

Çok Kanallı Pazarlama Kampanyaları Daha Fazla Kişiye Ulaştırıyor

Markaların müşterilere ulaşma yöntemleri çeşitlendikçe, artık geleneksel olan TV, radyo, yazılı basın gibi pazarlama yöntemlerinin önemleri azalmaya başlıyor.

Farklı kanallar müşterilerin hayatlarında yerlerini almaya başlarken, pazarlama sorumlularına müşterilerinin medya kullanım alışkanlıklarını daha fazla araştırmak düşüyor.

Razorfish ve Yahoo tarafından Temmuz 2011 ayının verilerine göre oluşturulan bir araştırma, hepimizin az çok bildiği bu gerçeği gözler önüne seriyor.

Müşterileri ile iletişime geçmeyi şansa bırakmak istemeyen uzmanların, artık sadece geleneksel medya yöntemlerini değil, hızla önemini arttıran online ve mobil medyaları da, farklı cihaz kullanımlarını göz önüne alarak kullanmaları gerekiyor.

Gerçekleştirilen araştırmayı analiz eden eMarketer yazarı Lauren Fisher, çok kanallı medya faaliyetleriyle markaların müşterilerine ulaşmadaki şanslarını arttırabileceklerini belirtiyor.

Özellikle aynı anda pek çok işle birden uğraşan tüketicileri yakalamanın markalar için önemine değinen Fisher, tüketicilerin televizyon izlerken yaptıkları faaliyetler araştırıldığında, çok kanallı pazarlamanın öneminin daha çok ortaya çıkacağını paylaşıyor.

Araştırmada ABD’deki tüketicilerin %66’sının TV izlerken laptop ya da masa üstü bilgisarlarıyla internete bağlandıkları ortaya çıkarken, tüketicilerin %49’u bu esnada akıllı telefonları ile, %46’sı ise tablet cihazları ile internete bağlanmayı tercih ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*