20 Kasım 2018

Olumsuz Ürün Yorumları Tüketicilerin Sitelere Güvenini Arttırıyor

Negatif ürün yorumları online satış yapan pekçok firma için pek olumlu bir izlenim yaratmasa da, bu yorumların sayfalardan silinmemesinin önemine değinen yeni bir araştırma Reevoo tarafından yayınlandı.

Firma “Bad Reviews are Good for Business” araştırmasında, tüketicilerin online alışveriş yaparken olumsuz yorum görmek istediklerini, aksi takdirde sitenin olumsuz yorumları sildiğini ya da sitenin kendisinin sahte olduğunu düşündüklerini ortaya çıkardı.

Her hizmet ve üründe olduğu gibi, online alışverişlerde de ürün ya da servisi beğenen ve beğenmeyenlerin olabileceğinin farkında olan tüketiciler, araştırmaya göre olumsuz yorumları okuyarak ürünün onlara uygun olup olmadığının karşılaştırmasını da gerçekleştiriyorlar.

Reevoo tarafından açıklandığına göre, tüketicilerin %68’i bir ürün hakkında hem olumlu hem de olumsuz yorum olduğunda yorumlara daha çok güveniyorlar.

Tüketicilerin %95’i ürün ya da hizmet hakkında hiç olumsuz yorum yoksa, servise şüpheyle yaklaşıyor, tüketicilerin bir kısmı ise özellikle olumsuz yorumları arayıp okuyor. Bu kesimin web sitelerinde diğer tüketicilere kıyasla daha uzun süre kaldıkları, daha fazla sayfa ziyaret ettikleri ve olumsuz yorum olduğu takdirde satın alım oranlarının diğer tüketicilere kıyasla %67 daha yukarıda olduğu araştırmada belirtiliyor.

Reevoo CEO’su Richard Anson, araştırmalarında da ortaya çıktığı gibi, ürünleri deneyen kişiler tarafından yapılan olumsuz yorumların satışa dönüşme oranlarında oldukça etkili olduğunu paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*