18 Kasım 2018

ReklamStore Türkiye’nin İlk Hedefli Mobil Reklam Ağı Olan Rekmob’u Satın Aldı!

Dijital_pazarlama-reklam-mobil_reklam-mobilİnternet kullanıcılarının davranışlarını baz alarak markalara hedefli online ve mobil reklam çözümleri sağlayan dijital reklam platformu ReklamStore sektörde önemli bir satın almaya imza attı.

ReklamStore 2013’te, Fatih Işık, Fatih Tuna Çetinhan ve Mehmet Ağırtopçu tarafından kurulan, TÜBİTAK ve TEB Girişim Evi’nden aldığı destekle mobil reklam teknolojileri alanında önemli başarılara imza atan Rekmob’u satın aldı. Rekmob’un geliştirdiği teknolojinin satın alınmasının yanı sıra ekibin de bünyeye katılmasıyla birlikte aslında bir yetenek satın alması da olan bu hamleyle ReklamStore veri hedefli reklamcılıkta önemli bir adım attı.

İlgili yazı: Android %70 ve Samsung %45’le Türkiye #Mobil Reklam Lideri [#İnfografik]

Türkiye’nin veri hedeflemeye imkan sağlayan ilk self servis mobil reklam ağı olan Rekmob, yüzlerce mobil uygulamada yer alıyor olması ve markaların bu uygulamalar aracılığıyla direkt müşteri hedefleyebilmesine olanak sağlayan teknolojisi ile sektörde adından sıkça söz ettiriyordu. Sadece birkaç dakikada reklam oluşturma ve yüzlerce uygulamada aktif etme özelliğinin yanı sıra mobil reklamları yayınlarken sunduğu yenilikçi hedefleme seçenekleri ile Rekmob rakiplerinden sıyrılmayı başarmış. Ayrıca detaylı ve anlık raporlama özelliği ile de marka veya ajanslara reklamlarının performanslarını kolaylıkla ölçümleme imkanı sunuyor.

Rekmob’un mobil cihazlarda reklam gösterimi yaparken sunduğu standart dışı hedefleme seçeneklerinden bir kaçı şöyle:

  • Mobil cihazın bulunduğu ortam sıcaklığı
  • Ortamın aydınlığı
  • Batarya durumu
  • Operatör ve bağlantı tipi
  • Kullanıcının yurtdışına çıkıp çıkmadığı
  • Araç sahipleri

Yatırım Amacı Nedir?

Çalışmalarını veri hedeflemesi üzerine yoğunlaştıran ve markalara en doğru hedef kitleye reklam verebilmeleri için yeni teknolojiler geliştiren ReklamStore CEO’su Şencan Özen’den aldığım bilgiye göre; ReklamStore’un bu yatırımdaki öncelikli hedefim Rekmob’un geliştirdiği mobil reklam teknolojilerini, ReklamStore’un bünyesinde yer alan ve hali hazırda yüzlerce aktif mobil müşterisi bulunan mobil ürünlerine/hizmetlerine entegre etmek. Özen, ReklamStore’un özellikle mobil uygulama indirtme (CPI) konusunda elde ettiği başarının bir benzerini, Rekmob’un katılımı ile birlikte (standart hedefleme dışındaki inovatif hedefleme ve reklam yerleşimi seçenekleriyle) branding kampanyalarında da elde edeceğimize inandığı belirtti.

Bir süredir dijital reklam sektörü için büyük önem taşıyan cross device hedefleme konusunda çeşitli çalışmalar sürdüren ReklamStore, bu teknoloji ve yetenek satınalması ile cross device hedefleme (yani aynı kullanıcıya farklı dijital cihazlardan (akıllı telefon, tablet, PC) ulaşmayı sağlayan entegre reklam çalışmaları) alanında çok önemli bir adım attı diyebiliriz.

İlgili yazı: Google Masaüstü Arama Sonuçlarında Sağ Yandaki Metin Reklamları Kaldırdı: CPC Artacak mı?

Dijital_pazarlama-reklam-mobil_reklam-mobil

Kurucu ekip ReklamStore ailesine katıldı

Türkiye’nin en başarılı mobil reklam ağlarından biri olan Rekmob’un kurucu ekibi de artık ReklamStore ofisinde çalışacak ve Rekmob markası varlığını sürdürmeye devam edecek. ReklamStore CEO’su Şencan Özen, Rekmob’un enerjisi ve teknolojisi sayesinde mobil reklamcılık kategorisinde pazar liderliğine gelmeyi hedeflediklerini belirtiyor ve ekliyor; “Mobil reklam pazarındaki büyük potansiyeli farkederek böyle bir “teknoloji ve yetenek satın alması” yaptığımız için çok mutluyuz.”

Rekmob, markaları tüketiciyle “mobil” üzerinden buluşturan teknoloji tabanlı bir self servis mobil reklam ağı olarak tanındı. Mobil pazarlamanın alışıla gelmiş reklam ağlarından ziyade, markaların mesajını yaratıcı ve akılda kalıcı reklam modelleriyle tüketiciye ileten Rekmob, reklamverenlere kendi geliştirdiği teknolojisi ile inovatif hedefleme seçenekleri sunuyor. Türkiye’nin ilk self servis mobil reklam ağı olan Rekmob, TÜBİTAK ve TEB Girişim Evi tarafından desteklendi.

Envanterinde 100’e yakın Android ve iOS uygulaması bulunan Rekmob’un uygulamaları, Türkiye’de ve yurtdışında 5 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılıyor. Rekmob aylık 300 milyonun üzerinde reklam görüntüleme hacmine sahip bu kitle sayesinde Google Play ve App Store listelerinde de oldukça etkin bir reklam hacmine sahip bulunuyor. 2015 yılında Ali Rıza Babaoğlan’dan yatırım alan Rekmob mobil kullanıcıların tüketici davranış verilerini analiz ederek markalara tatmin edici bir pazarlama deneyimi sunuyor.

ReklamStore, internet kullanıcılarının davranışlarını baz alarak markalara reklam çözümleri sağlayan dijital bir reklam platformu olarak kuruldu. Müşterilerinin internet üzerinden doğru mecraya ve doğru hedef kitlesine reklam vermesini sağlayan ReklamStore, bunu gerçekleştirirken kullanıcıların web geçmişini, kullanım alışkanlıklarını göz önünde tutarak analiz ediyor. Böylece, internet ortamına reklam veren şirketler hızlı, verimli ve etkili bir e­pazarlama faaliyeti gerçekleştirip hedeflerine ulaşıyor.

Ajanslar, reklamverenler ve yayıncılar arasındaki tüm işlemleri bünyesindeki uzman ekiple ve geliştirmiş olduğu yazılım desteği ile yürüten ReklamStore, performans odaklı ürünleriyle, ihtiyaca yönelik, marka bilinirliğini artıran ve hedeflere uygun reklam çözümleri geliştiriyor. Bunları en doğru mecrada en doğru yöntemle uygulayan ve yayıncılara veri odaklı performans çözümleri sunan dijital reklam platformu olarak tanınıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*