16 Kasım 2018

E-ticaret Sitelerinde Renk Kullanımları Satışları Nasıl Etkiler? [İnfografik]

doğru renk kullanımı

Sitelerin konseptine uygun doğru renk kullanımı tüketicileri satın almaya yönlendiren bir etken olduğundan dolayı web ve e-ticaret arayüz tasarımı yapan tasarımcılar ve e-ticaret işletmeleri site ve banner tasarımlarında kullandıkları renklere özen göstermeliler.

E-ticaret siteleri için tasarımlarda kullanılan renklerin satışları nasıl etkilediğini görmek isteyenler için Kissmetrics’in hazırladığı infografiğe göre kullanıcıların yüzde 93’ü alışveriş yapacakları sitelerde görsel görünüme ve renge önem veriyor. Tüketicilerin yüzde 85’i de özellikle bir ürün alırken rengi başlıca sebep olarak gösteriyor.

İnfografikte yer alan diğer bir bilgiye göre renklerin marka bilinirliğini yüzde 80 oranında artırdığını görüyoruz. Bunun yanı sıra kullanıcıların yüzde 52’si mağaza girişinde tabelası olan mağazalardan alışveriş yapmaya daha meyilli olduğu da araştırmada öne çıkıyor.

Bunun dışında sitelerde kullanılan renkler ayrıca belirli tip tüketicileri çekebilme ve alışveriş davranışını değiştirebilme yetisine de sahip. Örneğin; Lacivert renginin çektiği plansız alışveriş yapan tüketici tipi fast food’larda ve alışveriş merkezlerinde harcama yapmaya daha meyilliler.

İnfografikte öne çıkan diğer detaylar ise şöyle:

color-purchases-lrgSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*