16 Kasım 2018

Araba Paylaşım Platformu Rent2Buy HiGear’ı Satın Aldı

Son zamanlarda gerek yurtdışında gerek ülkemizde pek çok farklı ve yeni iş kolu gelişip hayatımızda yer almaya başladı.

Teknolojinin hızlı gelişimi ve bunu fırsat bilen girişimciler, sosyal paylaşım trendinin de etkisinden yararlanarak farklı alanlarda şaşırtıcı iş kolları ile karşımıza çıkıyorlar.

Bu alanlardan bir tanesini ülkemizde de örneklerini yavaş yavaş görmeye başladığımız araba paylaşım platformları.

Avrupa’da başlayıp ABD’ye yayılan bu kulvarda, küçük girişimlerin yanı sıra GM gibi köklü firmaların yatırımları ile gelişen markalar da yer alıyor.

Los Angeles merkezli ve daha önce Yahoo, TrueCar ve Overture gibi büyük markalarda yöneticilik yapmış Moti Kahana tarafından kurulmuş olan Rent2Buy, lüks ve spor araba paylaşım sitesi HiGear’ı satın alarak, sektörde büyük potansiyel gördüğünü, aynı zamanda da hızlı büyüme planlarına devam edeceklerini gözler önüne sermiş oluyor.

Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz Getaround.com ve RelayRides‘dan farklı olarak Rent2Buy, araç satış firmalarına satmak için beklettikleri arabalar üzerinden kazanç sağlama olanağı sunarken, platform kullanıcılarına da araba satın almadan önce o arabaları kullanarak daha yakından tanıma olanağı sunuyor.

Rent2Buy kullanıcıları, diğer araba paylaşım platformlarında olduğu gibi araçları sadece diledikleri gibi kullanabilecekleri gibi, dilerlerse kullanım ardından satın alabiliyorlar. Kullanıcılar firmalardan ya da platformdaki farklı kullanıcılardan kiraladıkları araçları beğendikleri takdirde, kullanıcılara bir fiyat teklif ederek araçları satın almakla ilgilendiklerini belirtebiliyorlar.

Rent2Buy’ın HiGear satın alımı için ne kadar ödediği paylaşılmazken, yeni satın alım ile Rent2Buy’ın araba ve müşteri portföyünü geliştirdiği paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*