18 Kasım 2018

Oyster.com Resimle Otel Arama Motorunu Yayına Soktu

New York merkezli Oyster.com, müşterilerine resimle otel arama ve sadece beğendikleri resmin üzerine tıklayarak otel rezervasyonu yapabilme olanakları sunacak.

Oyster.com kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Elie Seidman, Oyster Shots olarak adlandırdıkları bu servisin ilk resimli otel arama motoru olduğunu belirtiyor.

Oyster.com kullanıcıları, sitenin arşivinde yüklü bulunan 500.000 yüksek çözünürlüklü tatil lokasyonlarının resimlerinin arasından diledikleri başlıklarla arama yapıp, rezervasyonlarını direk resim üzerinden yapabilecekler.

“Deniz kenarı otel”, “Hawai sahilleri”, “En iyi havuzlar”, “Lüks otel banyoları” gibi tamamen kullanıcıların tercihine kalmış başlıklarla arama yapabilen Oyster Shots üyeleri, Oyster.com’un geniş resim albümünde bulunan otelleri diledikleri gibi inceleyebilecekler.

Arşivlerinde bulunan otel resimleri teker teker kişisel tercih olabilecek konulara göre tagleyip ayrıştıklarını belirten firma CEO’su Seidman, kullanıcıların sıklıkla yaşadıkları, seçtikleri otelin düşündüklerinden farklı olması sorununa çözüm getirmeyi planladıklarını iletiyor.

Web sitelerinde yer alan otellerin, konu hakkında özel eğitimli firma çalışanları tarafından ziyaret edildiğini, fotoğraflandığını, değerlendirildiğini ve oylandığını belirten Seidman, otel yorumlarının konuya hakim gazeteciler tarafından yazıldığını de ekliyor.

Buna ek olarak, site kullanıcıları da otelleri değerlendirip oy verebilecekler.

Travel Channel, Nisan ayında Oyster.com’a 7.5 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*