11 Aralık 2018

E-Mail Pazarlama İlk Çeyrekte %21 Arttı

E-mail marketing, 2012’nin ilk çeyreğinde dünya genelinde önemini arttırırken, ülkemizde de bu alanda hizmet veren firmaların sayısı hızla artıyor.

E-mail pazarlama firması Responsys tarafından yapılan yeni bir araştırma, markalar e-mail pazarlamaya verdikleri önemin artışını açıkça ortaya koyuyor.

2012’nin ilk çeyreğinde online alışveriş yapan tüketicilerin 2011 yılının ilk çeyreğine kıyasla %21 daha fazla e-mail pazarlama mesajları aldıklarını belirten Responsys, araştırmasını en çok online satış yapan 100 markanın e-mail pazarlama faaliyetlerine dayanarak gerçekleştirdiklerini paylaşıyor.

Aralarında Best Buy, Macy’s, 1-800-Flowers, Drugstore.com ve Urban Outfitters gibi markaların da bulunduğu firmalar üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, markaların e-mail pazarlama ile yeşil dostu çalışmalar içerisine girerek, kağıt tüketimini azaltmayı da başardıkları ifade ediliyor.

Araştırma yetkilileri Ocak ve Şubat ayında oldukça yoğun giden e-mail pazarlama faaliyetlerinin, tüketicilerin ilgisinin azalması ile Mart ayında geçen seneye kıyasla sadece %10 oranında artış gösterdiğini, fakat Nisan ayında geçen seneye oranla daha yüksek bir artışın beklendiğini paylaşıyorlar.

2012’nin ilk çeyreğinde gerçekleşen %21’lik artışın, 2011’de 2010 senesine kıyasla gerçekleşen %16’lık rekor artışı bile geride bıraktığına değinen Responsys yetkilileri, dijital pazarlamanın hız kazanması ile birlikte e-mail marketing çalışmalarının da hızla artmaya devam edeceğini savunuyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*