10 Aralık 2018

Restaurant Sipariş Sitesi OLO 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Bir süre önce 7 milyon dolarlık yatırım alarak kuruluşundan bu yana aldığı yatırım miktarini 8.25 milyon dolara çıkaran, restaurantlardan online ya da mobil ortamda sipariş yapılmasına olanak tanıyan OLO, 1 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıklıyor.

B2B hizmet sunarak restaurantların online, mobil ya da sosyal medyada sipariş almalarına olanak tanıyan OLO, ABD’nin tüketici kısmına hitap eden en büyük online sipariş sitelerinden GrubHub ile işbirliğine gideceğini de paylaşıyor.

Aynı zamanda restaurantların online ve mobil ödeme almalarına da olanak tanıyan OLO, hizmetini üzerinden gelen siparişlerden belli bir komisyon alarak sunuyor.

Mart ayının sonunda GrubHug entegrasyonun tamamlanacağını ve GrubHub müşterilerinin OLO altyapısını kullanan aralarında Subway gibi zincir işletmelerden de online sipariş verebilecekleri açıklanıyor.

OLO’nun 2012 planları arasında İngiltere, Avusturalya, Latin Amerika ve Kanada’ya açılma planlarının olduğu da belirtilirken, OLO kurucuları sistemlerini kullanmaya başlayan restaurantların en az 250 yeni müşteri kazandıklarını, özellikle mobil ödemelere olanak tanınması ile 400-500 yeni müşteriye ulaşmanın mümkün olduğunu ekliyorlar.

Firma şu an binlerce restaurantın altyapısından yararlandığını da ileterek, buna rağmen ulaşmak istedikleri restaurant sayısının ellerindekinden çok daha fazla olduğunu belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*