20 Kasım 2018

RetailMeNot Kredi Kartına Entegreli İndirim Kuponlarını Başlatıyor

2009 yılının sonlarında yayına başlayan ve dünyanın en büyük kupon sitelerinden biri olan RetailMeNot, kupon çılgınlığında yepyeni bir hizmetle takipçilerinin karşısına çıkıyor.

ABD’de pek çok tüketici indirim kuponu araştırmadan alışveriş yapmazken, RetailMeNot bu yaygın kullanımı da arkasına alarak farklı hizmetlerle tüketcileri şaşırtmaya devam ediyor.

2009 yılından beri hem online hem offline alanda kuponlar sunan, hatta kuponların yarıya yakınının tüketiciler tarafından sistemlerine eklendiğini belirten 300 milyon dolar yatırımlı kupon devi, kredi kartlarına entegreli indirim kuponu uygulamasını başlatıyor.

Bundan böyle RetailMeNot kullanıcıları web sitesine gidip kredi kartı bilgilerini sisteme ekleyerek kullanmayı düşündükleri kuponları direk kredi kartlarına yükleyebilecekler.

Bu şekilde indirim kuponları bulunan mağazalardan alışveriş yaparken sisteme entegreli kredi kartlarını kullanmalarıyla indirimden yararlanabilecek olan tüketciler, offline kuponlarda yaşanılan “kes ve ödeme esnasında göster” sıkıntısından da kurtulacaklar.

Kullanıcıların sisteme sadece kredi kartı numaralarını girmelerinin yeterli olduğunu belirten RetailMeNot yetkilileri, son kullanma tarihi ve güvenlik kodunu istemediklerini, sistemin tamamen güvenli olduğunu belirtiyorlar.

RetailMeNot’ın yeni sistemle indirim kuponu sunan mağazalardan ödeme alması da kolaylaşacak.

Bundan böyle mağazalar firmaya basılı kuponlar üzerinden para vermektense, sadece kullanılan kuponlar üzerinden komisyon vermeye başlayacaklar.

Sistemin deneme çalışmalarına başlayan ve sitesinde bu yaz içerisinde “kredi kartlarına entegreli kuponlar” bölümünü açacak olan RetailMeNot, ABD genelinde yaygın hizmet veren zincir mağaza ve restaurantlarla anlaşmalara başladıklarını, yeni hizmetlerinin kupon kullanımını oldukça kolaylaştıracağını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*